Strony

poniedziałek, 10 czerwca 2013

Mieszkaniowo

Jesteście wierne kolorom, meblom, ich ustawieniu? U mnie to się zmienia - i za każdym razem mam wrażenie, że znalazłam idealną kolorystykę i idealne ustawienie mebli :))
Gdy wprowadzaliśmy się do naszego aktualnego mieszkania, miałam wizję kolorów. Przez wiele lat mieszkałam wśród białych ścian i żądna byłam zmiany. Każde pomieszczenie było inne: przedpokój kremowy, pokój dziecięcy błękitny, sypialnia miała bordową ścianę, duży pokój żółty, a kuchnia zielona.
Jedynie łazienka ostała się z białymi ścianami.
Po siedmiu latach żadne pomieszczenie nie ostało się w swojej pierwotnej formie. Zmieniały się kolory ścian, przeznaczenie pokojów, meble zmieniały swój kolor czasem i przeznaczenie.
Przez ostatnie lata podobał mi się styl sielski: dużo drewna, bibelotów. Potem zaczęłam ewoluować w kierunku bieli (z przerwą na różne fascynacje kolorystyczne w okresach ciąż ;) Na przykład ciąża nr 2 przebiegła pod znakiem czerwieni i zielonego). Ostatnio zaczęłam odkrywać, że zaczyna mnie ciągnąć ku bardziej prostym, nowoczesnym formom.  Oczywiście większość tego dzieje się w mojej głowie tylko i jedynie - bo nie mam możliwości zmiany wyposażenia w zależności od moich aktualnych preferencji.
Gdybym dziś urządzała mieszkanie, podjęłabym zupełnie inne decyzje niż te parę lat temu - ale to pewnie sporo osób tak ma.
Zapraszam na obchód :)


Pokój większy

Pierwotnie był naszą sypialnią. Jedna ściana była czerwona
Dwa ostatnie zdjęcia z czasów, gdy w sypialni urzędowało dziecko nr 2


Gdy okazało się, że jestem w trzeciej ciąży, zamieniliśmy się z chłopakami pokojami. I tak nasza byłą sypialnia zamieniła się w pokój dziecięcy.
Najpierw trzeba było się pozbyć czerwieni


A potem pomalować kolorem docelowymgotowy pokój krótko po ukończeniu wyglądał tak:

W trakcie dwóch lat zniknął dywan zasikiwany permanentnie podczas odpieluszania dziecka nr 2, regały zmieniały swoje położenie, doszła komoda, dwa biureczka, półki. Regał, na którym są książki wyleciał na balkon i robił jako kwietnik (teraz się zastanawiam dlaczego? Chyba przestał się mieścić po wprowadzeniu komody - a ta była konieczna na ubrania dziecka nr 3).
Aż nadszedł dzień, w którym odkryłam, że w szafie całą ściana jest z grzybem... 
Pokój po skuciu części tynków, osuszeniu i naprawie, zyskał nowy kolor. Jaki?
Biały :)))


Lustrzana szafa widoczna na poprzednich zdjęciach została tylko wspomnieniem - część jej konstrukcji również objął grzyb. Oprócz tego była przykładem, niestety partactwa ekipy, która ją wyprodukowała. Ci sami ludzie robili nam również pawlacz i szafę w mniejszym pokoju - kiedyś opiszę jak to wyglądało. Było równie ciekawie jak przy łazience...Pokój mniejszy


Pokój ten od początku miał być pokojem dziecięcym. Cóż, gdy się wprowadzaliśmy byliśmy szczęśliwymi rodzicami tylko jednego dziecka ;)
Pomieszczenie to pierwotnie było błękitne. Nawet teraz uważam, że był to bardzo sympatyczny kolor
Malunek na ścianie to moje "dzieło". Wykonane ze względów oszczędnościowych farbami plakatowymi ;)
Gdy zaprojektowaliśmy szafę do tego pokoju, jej część zasłoniłaby Kubusia Puchatka. Pokój został więc przemalowany - to było w trakcie ciąży nr 2, a wtedy, jak już pisałam miałam między innymi fazę na zielony
Większość mebli widocznych w tym pokoju było pierwotnie sosnowych. W szale wicia gniazda przemalowałam je na biało. Widoczny na zdjęciu ikeowski trofast, robi aktualnie jako kwietnik na balkonie.

Gdy została podjęta decyzja o zamianie pokoi, pokój chłopaków został przemalowany. A razem z nim nasze łóżko i szafki nocne. Na jaki kolor? Na biały, oczywiście (faza na białe meble trwała i trwa nadal)
Historia zatoczyła koło - i pokój znów stał się pokojem dziecka nr 1. Obiektywnie rzecz biorąc ściany wymagają odświeżenia - ale chwilowo spasowaliśmy. Trochę zmęczeni jesteśmy tym całym zamieszaniem remontowo - łazienkowym


Lampa pójdzie do zmianyHistoria kuchni, przedpokoju i dużego pokoju wkrótce;). Historia łazienki jest już znana.


5 komentarzy:

 1. Kurcze właśnie odkryłam, że nie dostaję powiadomień o Twoich nowych postach na blogu :/

  No ale jestem i się pytam gdzie śpią młodsze chłopaki, bo przegapiłam chyba coś ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Znalazłam już ;) A gdzie Wy śpicie?
  Bo muszę sobie poukładać znów w głowie układ mieszkania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olo - przenieśliśmy się do dużego pokoju na rozkładaną kanapę

   Usuń
 3. Bardzo proszę o nazwę farby bordowej:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przykro mi, ale nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Kolor farby był wybierany ponad 8 lat temu. Pamiętam tylko, że to nie był gotowiec, ale z mieszalnika.

   Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...