Strony

piątek, 17 maja 2013

Remont łazienki historia z dreszczykiem cz.1

Postanowiłam opisać moje perypetie z wiązane z remontem łazienki.

Jak doszło do generalnego remontu? Źle zamontowana wanna przed podwykonawcę dewelopera spowodowała ciągłe odchodzenie silikonu nad wanną. Co jakiś czas wyciągałam stare uszczelnienie, mąż nakładał nowe - ale po pewnym czasie problem wracał. Aż w końcu silikon odszedł w najmniej odpowiednim miejscu i pewnego pięknego dnia dostaliśmy smsa od sąsiada z dołu, że coś się u nas dzieje, bo on ma plamy na suficie. I to nie tylko w łazience - ale również w innych pomieszczeniach.
Poszukiwania winnego skończyły się odkryciem, że branie prysznica powoduje kaskady wody spływające po ścianie za wanną i radośnie wsiąkające w wylewkę (bo podwykonawca oszczędzał na czym się dało - między innym na kafelkach i pod wanną nie zamontował nic). Oprócz tego odkryliśmy, że ściana dzieląca łazienkę od pokoju dzieciaków zakryta szafą zazieleniła się grzybem....

Cóż - szykował się większy bałagan. Chłopaków z pokoju szybko eksmitowaliśmy. Wypakowaliśmy cały pokój z zabawek i ciuchów upychając wszystko gdzie się da w reszcie mieszkania. Od tej pory dzieciaki spały u nas w sypialni na naszym łóżku, my przenieśliśmy się na rozkładaną kanapę.
Zamówiliśmy panów fachowców. Panowie przyszli - na dzień dobry zdjęli połowę paneli w pokoju, skuli zagrzybione tynki, skuli obudowę wanny. I kazali czekać aż wszystko dobrze wyschnie - co oznaczało pi razy drzwi jakiś miesiąc. Przez ten czas doszłam z mężem do wniosku, że zrobimy łazienkę od nowa. Czas totalnej rozpierduchy został wyznaczony na dzień 7 maja.

ciąg dalszy nastąpi ;)

3 komentarze:

 1. Współczuję bardzo! Jak jeszcze mieszkałam z mamą miałyśmy identyczną sytuację. Nie będę opisywać tego, co fachowcy znaleźli pod brodzikiem, bo parę osób mogłoby stracić śniadanie.. ;)

  A teraz wyprowadziłam się na swoje i też mnie czeka remont łazienki....

  Łączę się w bólu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ano właśnie tak się w naszym wspaniałym kraju buduje mieszkania. ;-/

  OdpowiedzUsuń
 3. Tadeusz Kosowski18 grudnia 2018 12:52

  Ja ostatnio przeprowadzałem u siebie generalny remont łazienki i okazało się, że muszę wymienić prawie całą instalację wodno - kanalizacyjną. Zdecydowałem się przy okazji zamontować również parę usprawnień np. pompo rozdrabniacz https://www.dostudni.pl/pompo-rozdrabniacz-sanigena-2,id1861.html. Główną funkcją takiego urządzenia jest ochrona kanalizacji przed zapchaniem, co często się zdarzało w mojej łazience.

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...